Hatay Kadın Girişimciler Derneği

2010 Etkinlikleri

1) 1)   3 HAZİRAN , BELGİN ÜNAL BAŞKANLIĞI

 

KAGİD başkanlığına Ünal seçildi

40 iş kadınının üyesi olduğu Hatay Kadın Girişimciler Derneği'nde, 2 yıldan bu yana başkanlık yapan Yasemin Mıstıkoğlu, derneğin tüzüğü gereği dönemini doldurduğu için yeniden aday olmadı. 3. olağan genel kurulda bir konuşma yapan 2. dönem başkanı Mıstıkoğlu, görev süresince verilen destekten dolayı teşekkür etti.
Yeni yönetim kurulu adına bir açıklama yapan Belgin Ünal ise, kadın girişimciliğini arttıran projelere devam edeceklerini söyledi.
Hatay Kadın Girişimciler Derneği'nin yeni yönetimi Belgin Ünal, Yasemin Mıstıkoğlu, Melisa Kara, Zekiye Yiğitbaşı, Yasemin Şakar, Yonca Çolakoğlu, H. Dilek Karadeniz, Tuban Güçlü,
Leyla Cilli olarak belirlendi.

2) 29 EYLÜL, KAGİD ÜYELERİ SERTİFİKALARINI ALDILAR- KOÇ VE MENTOR YETİŞTİRME PROJESİYLE 10 KOÇ 75 SAATLİK EĞİTİM ALDI.

KAGİD üyeleri Setifikalarını aldılar


DOĞAKA 2010 yılı teknik destek programı kapsamında hazırlanan proje ile 12 günlük “Koç ve Mentor Yetiştirme” eğitimine katılan Hatay Kadın Girişimciler Derneği(KAGİD) üyeleri, Antakya Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen törenle sertifikalarını aldılar. Törene, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in eşi Zehra Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, KAGİD Başkanı Belgin Ünal, DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti, Eğitimci Çağlar Çabuk, KAGİD üyeleri ve eşleri katıldı.

 

3) 11 EKİM, KAGİD BAŞKANI BELGİN ÜNAL DÜNYA ÇOCUKLAR GÜNÜ NEDENİYLE ATSO-DOĞA KREŞ BİRLİKTELİĞİ İLE SOTERYA DA ÇOCUK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ.

Çocuklar sevindi..

Her yıl ekim ayında kutlanan gün nedeniyle Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD), Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğa Kreş ortaklığında sahnelenen 'Hacivat-Karagöz' gölge oyunu çocukların beğenisini kazandı. Oyunsonrasında çocuklara ikram edilen pamuk şeker ise kısa sürede tükendi. Eski bir Antakya eviyken restore edilerek turizme kazandırılan Soterya adlı mekanda yapılan gösteriye, çok sayıda çocuk katıldı. Hatay KAGİD Başkanı Belgin Ünal'da böyle bir etkinlik içinde olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirerek "Dünyadaki en önemli şey gülebilen çocuklar yetiştirmektir. Çocuklar geleceğimizdir; barışçı ve ekonomik açıdan refah bir toplum yaratmak istiyorsak önce çocuklarımızı mutlu etmeliyiz." diye konuştu.

 

4) 28-30 EKİM, BİENALİNDE KAGİDDEN DESTEK- AVUSTURYA DEVLET SANATÇILARININ TRİO ÜÇLÜSÜNÜN MÜZİK DİNLETİSİ KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI.

 

 

 

Bienale destek..

 

Fotoğraf sanatçısı Hansjörk Zauner’in, Soterya Antakya Evi’nde gerçekleşen sergi açılışına katılan Zehra Lekesiz, sanatçıdan fotoğrafları hakkında tek-tek bilgi aldı.Yine Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin destekleriyle, aynı günün akşamında Avusturyalı sanatçılardan oluşan ‘Mozarte Trio Salzburg Grubu’ tarafından, Kültür Merkezi’nde bir müzik dinletisi sunuldu.

Bu etkinliğe de, başta Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ve Zehra Lekesiz ile Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Semih Erdoğan ve eşi olmak üzere kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.  Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Belgin Ünal, sanata katkılarının her zaman devam edeceğini söylerken, Bienal etkinliklerinin 20 Kasım tarihine kadar süreceği belirtildi.

 

5) 29 KASIM, HATAY KAGİD BAŞKANI BELGİN ÜNAL VE KAD-MER BAŞKANI NAZAN SAVAŞ “KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI”  ORTAK BİLDİRİ YAYINLADILAR .

Mustafa Kemal Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MKÜ-KADMER) ile Hatay Kadın Girişimciler Derneği (HATAY KAGİD); “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç Dr. Nazan SAVAŞ ile Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Belgin Ünal; “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle hazırladıkları ortak bildiriyi okudular.

 

6) 10 ARALIK, HATAY ANTAKYA VALİSİ LEKESİZ’İN EŞİ KAGİDİN ONURSAL BAŞKANI OLDU


Zehra Lekesiz, Liwan Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, KAGİD'in kentte kadınlar için güzel ve başarılı çalışmalara imza attığını kaydetti. 
HATAY KAGİD Başkanı Belgin Ünal da Lekesiz'e onursal başkanlık belgesini verdi. 
Lekesiz'le güçlerini arttırdıklarını ifade eden Ünal, yeni projelerle kadınlara yönelik çalışmalara daha da ağırlık vereceklerini kaydetti.

 

7) 31 ARALIK, KAGİD BAŞKANI BELGİN ÜNAL HATİCE ELVEREN PEKÖZ’ÜN YEMİNLİ ADLI  KİTABININ TANIMITINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Beslediği danasını satıp bilgisayar alan ve ardından da bir kitap yayımlayan Yazar Hatice Elveren Peköz “Yeminli Kitap” adlı kitabını dün ilk defa Belediye sergi salonunda tanıttı.
Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) katkılarıyla düzenlenen tanıtım ve imza törenine Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz'in eşi Zehra Hanımefendi, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Hatay KAGİD Başkanı Belgin Ünal, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

KAGİD Başkanı Belgin Ünal ilk etapta 500 adet bastırılan kitabın büyük ilgi gördüğünü, Peközün’ün gayreti ile herkese örnek olması gerektiğini kaydetti.
Törende okurları için kitabını imzalayan Yazar Hatice Elveren Peköz, yaptığı kısa konuşmada çok heyecanlı olduğunu söyledi ve kendisini yalnız bırakmayan, destek veren herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button