Hatay Kadın Girişimciler Derneği

2011 Etkinlikleri

  1. Kıbrıs gezisi yapıldı.Kıbrıs Tic Odası Başkan Yard. Bayanlrla toplantı yaptı.Görüş alışverişinde bulunuldu.
  2. Yeditepe İlköğretim – Rotary nin projelerindeki samandağının bir köyüne – Cengiz Topel İlköğretimdeki maddi geliri düşük çocuklara mont yardımı yapılmıştır.
  3. 23 Ekim nedeniyle yine rotary il Gözene İlköğretim Okulu çocuklarına Hacivat-Karagöz oyunu ve ikramlar soterya’da KAGİD olarak yapıldı.
  4. Milletvekili adaylarını kabul ettik.
  5. Dünya gazetesi, ekonomist dergisinde ve yerel basında çalışmalarımızı anlatan demeçler yer aldı.
  6. 26 Martta sevgi, barış ve hoşgörü zirve programı Ottomanda yaptık. Türkiye’deki iş kadınlarını buluşturduk.
  7. 18 Haziran 2011 de vali göbeğindeki okuma parkımızda kitap imza günü düzenledik. Konuğumuz Tuluhan TEKELİOĞLU’ydu.
  8. Üniversitede kadmerle (12 mart 2011) 8 Mart nedeniyle ortak bir panel düzenlendi.

 

1) 31 OCAK, KAGİD’İN KONUĞU TURİZM MÜDİRESİ AYSUN ÇELENK OLDU.

2011 yılının ilk konuğu Aysun Çelenk oldu..

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Ünal ise, başarılarıyla adından söz ettiren Çelenk’in, kadınlara örnek olabilecek vizyona sahip olduğunu belirterek yaptığı konuşmasında; "Sayın Aysun Çelenk, bilgi birikimi, kültür ve görgüsünün yanı sıra; yaptığı başarılı çalışmalar, bizler için de övünç kaynağı olmuştur. Aysun Hanım ve Ali Bey, yoğun programlarına rağmen bizleri kırmayarak konuğumuz oldukları için çok mutluyuz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz." dedi.

 

2) 18 HAZİRAN, HAZİRAN AYI KONUĞU OLARAK TULUHAN TEKELİOĞLU İLE OKUMA PARKININ 1.YIL DÖNÜMÜNDE KİTAP İMZA GÜNÜ YAPILDI.

Okuma parkının 1. açılış yıl dönümü..

Hatay Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Ünal,yaptığı yazılı açıklamada, Haziran Ayı Konuğunun Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu olduğunu belirtti. Ünal, açıklamasına devamla " Tam bir yıl önce, yani 2010 yılının Haziran ayında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile işbirliği yaparak, Antakya Vali Ürgen Parkı'nda "ATSO- KAGİD Okuma Parkı" adlı mini bir kütüphane oluşturduk. "TürkiyeOkuyor" Kampanyası kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de desteklediği okuma parkımızda, okurların ücretsiz kitap ve dergi okumalarını sağlıyor, satranç severlere de hizmet veriyoruz.

 

3) 14 EKİM, ÇOCUKLARA GÖLGE OYUNU


Antakya Rotarac ile Defne Rotary Kulübü ve Hatay Kadın Girişimciler Derneği tarafından Gözene Defne Rotary İlköğretim Okulu öğrencilerine, gölge oyunu gösterisiyapıldı. 

Organizasyonu gerçekleştiren Antakya Rotarac ile Defne Rotary Kulübü ve Hatay Kadın Girişimciler Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhuriyet'in 88. yıl dönümü etkinlikleri kapasımda Soterya Evi'nde öğrencilere unutamayacakları bir günün yaşatıldığı belirtildi.

 

4) 24 KASIM, ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) Hatay Şube Başkanı Belgin Ünal ve yönetim kurulu üyeleri öğretmenlik yapan kadınlarla bir araya geldi.

Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) Hatay Şube Başkanı Belgin Ünal ve yönetim kurulu üyeleri öğretmenlik yapan kadınlarla bir araya geldi.Ünal, Liwan Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, eğitimin öncelikle kadın işi olduğunu kaydetti.Her alanda olduğu gibi özellikle eğitimde de daha fazla kadının yer alması gerektiğini ifade eden Ünal, bu kapsamda öğretmen olan kadınlara büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.Ünal, 2009 yılının ilk yarısında Milli Eğitim Bakanlığı'nda kadın yönetici sayısının 5 bin olduğunu, bugün bu rakamın 10 binlere yükseldiğini, bunun geleceğe dair umutları arttıran bir gelişme olduğunu kaydetti.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button