Hatay Kadın Girişimciler Derneği

2007 Etkinlikleri

OCAK 2007 :MTSO ve GİŞKAD'ın Mersin'de düzenlediği "LİDER GİRİŞİMCİLİK" paneline katıldık.

ŞUBAT 2007 : ATSO'nun düzenlemiş olduğu 2 gün süren "AB PROJELERİ YAZIM ve YÖNETİMİ " seminerlerine katıldık.Bu seminere katılan üyelerimiz sertifika aldılar.

MART 2007 : Kahramanmaraş KAGİD'in düzenlediği "I. ANADOLU KADIN GİRİŞİMCİLER ZİRVESİ" ne katıldık.

MART 2007 : İstanbul'da düzenlenen KEİG Toplantısı'na katıldık.

MART 2007: KADINLAR GÜNÜ'nü çeşitli ziyaret ve toplantılarla kutladık.

MART 2007: Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ' nın katkılarıyla , sunumunu ünlü moda tasarımcısı Sn. Bahar Korçan'ın yaptığı ve "GERÇEK MARKA ANADOLU " olarak adlandırdığı bir marka konferansı düzenledik .Sn.Bahar Korçan yaptığı açıklamada; ‘Her koleksiyonumun hazırlık aşamasında Anadolu’nun farklı bir köşesine yaptığım yolculuklar bana inanılmaz derecede esin kaynağı oluşturuyor.Anadolu’daki muhteşem doğa,farklı kültürler,doğal yaşam içerisindeki insanlar;içsel yolculuğuma katkıda bulunuyor,yaratıcılğımı harekete geçiriyor.Ülkemin her köşesini çok seviyorum.Antakya’nın ise adı bile beni heyecanlandırmaya yetiyor.Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Antakya;dünyaya  örnek olacak şekilde,hala özenle koruduğu etnik mozaiğine sahip çıkarak,asırlardan beri barış,hoşgörü ve medeniyet sembolü olarak ‘MARKA ŞEHİR’statüsünü çoktan hak etmiştir.Bu nedenle sunumunu gerçekleştireceğim konferans’GERÇEK MARKA ANADOLU’adıyla ilk kez Antakya’da başlayacak’ dedi

MAYIS 2007 : DİKAD tarafından Diyarbakır'da düzenlenen "ANADOLULU İŞ KADINLARININ İŞ DÜNYASINDAKİ YERİ" toplantısına ve aynı zamanda Mardin'de MİKAD'ın açılış kokteyline de katıldık.

MAYIS 2007 : Kitap okuma kampanyası başlattık."AT SAPANI-AL KİTABI"adlı projemizin başlangıç noktası Reyhanlı Tayfur Sökmen Köyü Karadeniz İlköğretim Okulu oldu.Partnerimiz ise MKÜ.Reyhanlı Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri idi.Projemizin ilk ayağı 5 okulda tamamlandı.Sürdürülebilirliliğini sağlamak için yaptığımız çalışmalarda da başarılı olduk .

HAZİRAN 2007: KOSGEB ve Antakya Mobilyacılar Odası'nın katkılarıyla 2 hafta süreli "GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM SEMİNERİ" düzenledik.Seminer sonunda 37 kişi sertifika aldı.

HAZİRAN 2007 : TÜRKONFED tarafından Sabancı Center ' da düzenlenen " İŞ DÜNYASINDA KADIN " sempozyumuna katıldık.

HAZİRAN 2007 : Unutulmaya yüz tutmuş olan el sanatlarımızı canlandırmak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla ; Antakya Halk Eğitim Merkezi işbirliği yaparak çeşitli kurslar düzenleme kararı aldık. Dünyanın en ünlü mozaik eserleri Antakya'da bulunduğundan ilk kurs konusu MOZAİK oldu.160 saat süren mozaik kursu bitiminde 17 kişi sertifika aldı.

EYLÜL 2007 : Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen "HATAY GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU" toplantılarına Hatay Milletvekilleri ,tüm STK'lar ile birlikte birlikte biz de katıldık.

EKİM 2007 : TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Aynur Bektaş ziyaret edildi. İngiltere Büyükelçiliği'nin finanse edeceği "KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ ve EĞİTİMİ" konusunda proje hazırlama ve uygulama kararı verildi.

EKİM 2007 : Finansmanı İŞ-KUR tarafından karşılanan bedensel engellilere yönelik , 6 ay süreli "GÜMÜŞ İŞLEMECİLİĞİ" kursu düzenledik.Bu kurs bitiminde 20 kişi sertifika aldı.

EKİM 2007 : Garanti Bankası Müdürü Sn. Serap Karaca konuk edilerek "GİRİŞİMCİ KADIN DESTEK PAKET PROGRAMI"konusunda kadın girişimcilerin bilgilendirilmesi sağlandı.

29 EKİM 2007 : Derneğimizin kuruluş yıldönümünü kendi aramızda kutladık.

ARALIK 2007 : Antakya Belediyesi işbirliği ile 400 öğrenciye , şehir tiyatrosu tarafından sahnelenen müzikal oyun gösterisi sunuldu.

ARALIK 2007 : "İŞ DÜNYASINDA KADIN" Sempozyumunun sonuç bildirisi TÜRKONFED Başkanı Sn. Celal Beysel öncülüğünde , Devlet Bakanı Sn. Nimet Çubukçu'ya sunularak çözüm önerilerinin tartışılmasına karar verildi.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button